Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Książki » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej ” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejska Bibilioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej”

 

Opowiadanie Marii Bogusławskiej "Magdusine oczy", patronki Miejskiej Biblioteki Publicznej

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej , Słowa kluczowe: opowiadanie polskie, Maria Bogusławska, biblioteka, Nowe Miasto Lubawskie


Opowiadanie było polecane przez Ministerstwo Oświaty jako lektura pomocnicza do bibliotek szkolnych. Opowiada ono o zaraźliwej chorobie oczu tzw.jaglicy, na którą zachorowała tytułowa bohaterka. Jest to opowiadanie z morałem, które kończy się szczęśliwie, ponieważ "Magdusia jest porządną dziewczynką i leczyła się według wskazówek doktora."


Nazwa dokumentu: Opowiadanie Marii Bogusławskiej "Magdusine oczy", patronki Miejskiej Biblioteki Publicznej
Dział: Książki
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej
Teczka (jednostki archiwalna): Miejska Bibilioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej
Numer ID: CATL 33 F / 5.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Bogusławska Maria
Data wytworzenia: 1946-01-01 - 1946-12-31
Wytwórca: Lekarski Instytut Naukowo - Wydawniczy
Miejsce wytworzenia: Warszawa
Typ dokumentu: książka
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: opowiadanie polskie, Maria Bogusławska, biblioteka, Nowe Miasto Lubawskie
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejska Bibilioteka Publiczna im. Marii Bogusławskiej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.